תפריט נגישות

רב"ט עמית זאנה ז"ל

עמית זאנה
בן 19 בנפלו
בן ז'נט ומרדכי
נולד בישראל
בי"ג בניסן תשמ"א, 17/4/1981
התגורר בנתניה
שרת בחיל האויר
נפל בעת מילוי תפקידו
בט"ו בחשוון תשס"א, 13/11/2000
מקום נפילה: כביש עופרה-שילה
באזור יהודה ושומרון
מקום קבורה: נתניה
הותיר: הורים ושתי אחיות

קורות חיים

עמית נולד ביום ששי י"ג בניסן תשמ"א, ערב ליל הסדר בבית החולים הלל יפה בחדרה. היה תינוק יפהפה. בילדותו אהב מאוד לשחק בצעצועי מכוניות ובכדורגל היה ילד חברמן, חכם, נבון ופקח.

את לימודיו היסודיים עשה בבית הספר בן-גוריון ובסיומם עבר ללמוד באורט יד ליבוביץ חשמל ואלקטרוניקה. היה תלמיד טוב, עקב כך דחה את גיוסו והמשיך ללמוד כעתודאי שנה נוספת במכללה. בתום הלימודים התגייס לצה"ל בתאריך 28.2.2000 והוצב לבית הספר הטכני של חיל האוויר (ביס"ט 21) שם סיים קורס בקרת ירי.

עמית אהב מאוד מכוניות ואופנועים, חלומו היה לקנות באחד הימים אופנוע כבד, היה לו מנוי במגזין "אוטו" ולא היה כמוהו בקי ברזי הרכבים השונים. עפ"י בורג קטן ידע לזהות את סוג הרכב בו מדובר.

עמית בחור יפה המתנשא לגובה 1.90 מ' שמר על הופעה וכושר גופני גבוה, הוא היה אינטיליגנט, חכם שקלט כל דבר במהרה. עמית אהב מאוד נופים, אהב לצפות בשקיעת השמש ליד חוף הים. ובצבא היה מעיר את חבריו מוקדם בבוקר כדי שיצפו אותו בזריחתה של השמש. עמית כיבד והתיחס לכל אחד. אהב לצחוק ולהצחיק, צחוקו היה מתגלגל בכל הבית. עמית אהב את החיים אך אלה נגדעו בטרם עת בעודם באיבם. ביום ט"ו בחשוון תשס"א 13.11.2000 בהיותו בדרכו לאבטחת ישובים בכביש עפרה שילה, נפל והוא בן 19 בלבד. השאיר אחריו הורים ושתי אחיות שרון וכרמית.

ע ו ל ם מ ל א י ו פ י ת ב ו נ ה יהי זכרו ברוך!

בניית אתרים: