תפריט נגישות

סמ"ר רון רונצ'ו לביא ז"ל

רון לביא
בן 21 בנפלו
בן ירדנה וינון
נולד בנתניה
בכ"ד באלול תשמ"א, 23/9/1981
התגורר בקצרין
שרת בחיל השריון
יחידה: עוצבת "ברק"
נפל בפעילות מבצעית
בג' באדר תשס"ב, 14/2/2002
מקום נפילה: צומת נצרים
באזור רצועת עזה
מקום קבורה: נתניה
הותיר: הורים ואח - אודי

קורות חיים

רון, בן ירדנה וינון, נולד בנתניה בתאריך 23.9.1981 כ"ד באלול תשמ"א. בגיל 10 חודשים, עבר עם הוריו ואחיו אודי להתגורר בקצרין.

את שנות ילדותו בילה במקום שקט ופסטוראלי. התעניין בענפי ספורט שונים, שיחק כדורסל והצטיין כשחקן.

למד בבית ספר תיכון "נופי גולן" בקצרין, במגמת שיווק ומינהל. הצטיין מאוד בלימודים, היה תלמיד מבריק, שעוזר לחבריו בלימודים.

נבחר כתלמיד מצטיין שכבתי בכיתה י"א. מוריו התגאו בו וציינו אותו לשבח בכל הזדמנות. רון היה ילד סקרן, יסודי, חכם ואינטילגנטי. רון אהד את קבוצת הכדורגל "מנצ'סטר יונייטד", ביקר פעמיים באנגליה, צפה במשחקים של הקבוצה והתרשם מאוד מהמגרש הביתי של הקבוצה. שיכנע את חבריו ליחידה לצפות במשחקים, נהג להושיב אותם והכריח אותם לצפות במשחקי הכדורגל, תוך כדי ניקוי הנשק.

בהגיע מועד גיוסו לצה"ל, החליט ללכת בעקבות אביו ואחיו ולשרת בחיל השריון. הוא נהנה משירותו, היה נהג מ"פ (מפקד פלוגה) בטנק המרכבה - תפקיד שהעניקו לטובים ביותר.

במהלך שרותו נלחם ברצועת עזה. היה בטוח בכלי שבו ישב - הטנק - מעצם היותו הכלי הטוב ביותר בעולם.

רון אהב מוסיקה מיוחדת, בעיקר מוסיקה אנגלית שמעטים מכירים. הוא התכתב עם חברי להקות אנגליות, עודד אותם ליצור מוסיקה טובה, שתעשה טוב למאזינים לה. רון הצטיין בכל אשר עשה ולמרות זאת היה צנוע ועניו. ילד מיוחד במינו, היה כיף לגדל אותו.

רון נפל בפעילות מבצעית בעזה, עת נערך מרדף אחרי מחבלים. הטנק בו נהג עלה על מטען רב עוצמה. רון ושניים מחבריו בצוות הטנק נהרגו בתאריך 14.2.2002, ב' באדר תשס"ב.

יום לאחר נפילתו חזר אחיו אודי ארצה משהייה של חצי שנה בתאילנד. אודי ורון לא התראו במשך תקופה של חצי שנה והפרידה קשה על אודי מאד. הם היו אחים קשורים מאוד, אהבו להיות ביחד ולהתייעץ אחד בשני.

לאחר מותו החליטו הוריו ואחיו להנציח את זכרו בכל דרך אפשרית. נערך ערב לזכרו בערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל תשס"ב, התקיים משחק ראווה בכדורגל בקצרין, בין קבוצת מכבי נתניה ועירוני קצרין. הוקם גלעד לזכר רון וחבריו בגדוד בו שירת, שודרה תכנית רדיו לזכרו בחג שמחת תורה תשס"ג - חברים מספרים על רון - ברדיו האזורי 106FM.

בעתיד ייערך טקס לקריאת שער על שמו "שער לביא" במגרש הכדורגל של מכבי נתניה, בשיכון ותיקים בנתניה, בו גרים סבו וסבתו, יקרא רחוב על שמו - "משעול רון", בבית ספר "נופי גולן" בקצרין במגמת שיווק ומינהל, תיקרא כיתה על שמו. בכל שנה תוענק מילגה לתלמיד מהמגמה ע"י משפחתו של רון.

הצער והכאב קשים מנשוא, אבל אנחנו ממשיכים ע"פ צוואתו הלא כתובה, זוכרים את חיוכו הענק וטוב ליבו. גאים להיות הורים לילד שכמותו.

הובא למנוחות בבית הקברות הצבאי בנתניה.

משפחתו הקימה אתר אינטרנט לזכרו בכתובת: http://ronlavie.co.il.

בניית אתרים: