אל"ם שלמה (שלומי) ישי ז''ל

שלמה ישי
בן 46 בנפלו
בן אורה ובנימין
נולד במושב ינוב
בכ"ט באדר ב' תשי"ט, 8/4/1959
התגורר בראש העין
התגייס ב-1977
שרת בחיל הלוגיסטיקה
נפל בעת שירותו
בכ"ד בתמוז תשס"ה, 31/7/2005
מקום קבורה: תל אביב - קרית שאול
אזור: 2, חלקה: 19, שורה: 5, קבר: 2.
הותיר: אשה ושני ילדים

קורות חיים

נולד ב-08.04.1959 במושב ינוב, לאורה ובנימין ישי, בכור למשפחה בת 4 ילדים.

נשוי ואב לבת ובן.

נפטר ב-31.07.2005 כ"ד בתמוז התשס"ה. נטמן בקרית-שאול.

למד בבית-ספר יסודי בתנובות, וסיים תיכון בישיבת בני-עקיבא בנתניה. סיים תואר שני במינהל-עסקים ותואר ראשון בהיסטוריה כללית, באוניברסיטת ת"א.

עבר קורסים שונים: פיקוד ומטה ארוך, גישור וישוב סיכסוכים, מבקרי איכות בכירים, דירקטורים בחברות ממשלתיות, פיקוד, ניהול ומשאבי אנוש, ישומי מחשוב וקורסי לוגיסטיקה מתקדמים.

מיום גיוסו ב-1977 ובמשך-28 שנות שרותו הפך למפקד אהוב ונערץ בעיני מפקדיו ופקודיו. השתתף גם במלחמת שלום-הגליל .

בוכים אנו על אובדן האדם והמפקד אשר היה רגיש, שנון, חריף, תכליתי וממוקד, עם יכולות חשיבה, תיכנון, ניהול, ביצוע ובקרה-גבוהים, עם יכולות ניהוג, הובלה, הנעה של אנשים ותהליכים. הבנת הסביבה, "חי" מהר את השטח, אפקטיבי, עם הספקים גבוהים, יכולות לקשב, אכפתיות, תודעת שרות ויכולות לפיתוח קשרים ויחסים טובים מאד. גמישות מחשבתית ויכולת להתמודד עם בעיות. שרידות, התמדה, השקעה ומוטיבציה-גבוהים מאד. כושר לביטוי וניסוח, יצירתי, אסרטיבי, עם ראיה קדימה, ניתוח תהליכים והפקת משמעויות בתוכם. יכולת ניהול פרוייקטים מורכבים בתנאי אי-ודאות, עם היקפים תקציביים גדולים-תוך מתן פתרונות לבעיות ואילוצים לטווח הקרוב והרחוק. הכרה מצויינת של מערכות הרכש של צה"ל, משרד-הבטחון , ומינהל הרכש בארץ ובארה"ב, וחלק ממשרדי הממשלה. "חי" גם את העולם העיסקי האזרחי. את כל כישוריו הרבים יישם במקצועיות מעולה בתפקידיו לאורך כל הדרך, תוך רגישות אבהית לבעיותיו של כל חייל.

משנת 1999 בדרגת אלוף משנה-היה מפקד מרכז הציוד-באגף הלוגיסטיקה בתל השומר בתקופת ''חומת מגן''.

משנת 2002 ועד יומו האחרון היה קצין הלוגיסטיקה של פיקוד דרום, עם מועמדות לקבלת תת-אלוף.

משימתו האחרונה, הכנת המערך הלוגיסטי של ההתנתקות משימה קשה-פיזית ורגשית, אך למרות גילוי מחלתו, ועם הטיפולים הקשים שעבר, לא נטש את המערכה - עד שתיכנן את אחרון הפרטים. גם ממיטתו בבית החולים, שלח פקודות ודאג לחיילים. עבודתו המעולה והרבה, הבטיחה את הצלחת המבצע הלוגיסטי אותה לא זכה לראות.שר הביטחון מר שאול מופז , הרמטכ''ל דן חלוץ, ראש אט''ל האלוף אודי אדם , אלוף פיקוד דרום דן הראל ועוד מפקדים , קצינים וחיילים רבים שיבחו והיללו את פועלך ,את כישרונך ,את חריפותך ואת האדם שבך.מחלת הסרטן היכתה בכוח ובמהירות.

לא הספקנו לעכל את המחלה, וכבר נאלצנו להתמודד עם האובדן.

אבדה גדולה כחבר לחבריך, כמפקד לצבא, ואבדה גדולה למשפחה.

תנוח בשלום במרומים, ושמור עלינו מלמעלה. אוהבים אותך לעד.