תפריט נגישות

סמ"ר יוחנן דודו בנאי ז"ל

יוחנן דודו בנאי
בן 21 בנפלו
בן אילנה וברוך
נולד בנתניה
בכ' בניסן תשמ"ד, 22/4/1984
התגורר בנתניה
שרת בחיל הנדסה
יחידה: גדוד להב
נפל בעת מילוי תפקידו
בד' בחשוון תשס"ו, 6/11/2005
מקום נפילה: צומת סעד
באזור השפלה הדרומית והנגב
מקום קבורה: נתניה
הותיר: הורים וארבעה אחים

קורות חיים

יוחנן (דודו) נולד בכ' בניסן תשמ"ד (22.4.1984) בביה"ח לניאדו בנתניה.

כשהוריו חזרו איתו מבית חולים, מיטל אחותו הגדולה, אז בת שנה, שיחקה איתו וקראה לו "דודו דודו" ומאז היה מוכר בשם דודו בפי כולם. אך בתעודת הזהות נקרא יוחנן על שם סבו של אבי.

יוחנן היה בן שני למשפחה בת חמישה ילדים, סיים את ביה"ס היסודי "הלל צור" ואת התיכון "שי עגנון" סיים בהצלחה, בלימודיו העל יסודיים התמחה במקצועות יזמות וכלכלה.

בילדותו שיחק טניס. אהב מאד כדורסל ואף שיחק בקבוצת "אליצור". אהב חברים, משפחה, לימודים וידע מהם ערכים ומהי מחוייבות על הצד הטוב ביותר.

יוחנן התגייס לצה"ל בנובמבר 2002 והיה לחייל חדור מוטיבציה, הוא שירת בהנדסה קרבית בגדוד "להב" פלוגת צמ"ה (ציוד מכני הנדסי). במסגרת שירותו הוכשר על מירב הכלים הכבדים ועיקר תפקידו היה מפעיל D-9 ראשון בכוח, מפלס את דרכם של שאר הכוחות בגבורה ותעוזה. כלוחם ביחידה השתתף במבצעים רבים ורק לאחר מותו נודעו כל מעשי גבורתו.

לאחר שנתיים כלוחם מצטיין בפלוגה קודם לתפקיד לוחם חוליית פיקוד קידמי, מ"פ במחלקת המפל"ג (מפלגת פלוגה).

יוחנן היה חייל לתפארת ומופת, תמיד הוביל את הכוח בנחישות רבה ואומץ לב, היה מקור לדוגמא אישית לכל חייליו. "ניתן לסמוך עליו בעיניים עצומות בכל אשר עשה..." - דברי מפקדיו.

דודו היה צדיק, נער משפחה שאהב את הבית, אהב לעזור ולסייע. תמיד הצטייר כבולט במרכז התחומים החברתיים, אדם אהוב ואהוד על הבריות.

את דודו כאדם וכאיש משפחה אפיינו מידות טובות רבות: דרך ארץ, שמחה, טהרת הלשון, אהבת הבריות, יראת שמיים, צניעות וענווה, אהבה ומסירות למשפחתו ולחבריו.

יוחנן היה ממיטב הנוער בישראל, מקור לגאווה.

דודו אהב מאד אופנועי ים וייחל לאופנוע ים משלו וכמו כן חלם לפתוח חנות בגדים יוקרתית שתמכור רק בגדי מותגים, אך חלומו לא התממש.

בד' בחשוון תשס"ו (6 לנובמבר 2005) נהרג על ידי נהג משאית ששבועיים קודם לכן הורתה המשטרה להורידה מהכביש בשל תקלות בלמים. הדבר לא נעשה ודודו נקטף בתאונת דרכים בדרך לבסיסו, בעת חציית הכביש בצומת סעד, שבועיים לפני שחרורו. הוא הובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בנתניה.

יוחנן ז"ל, בן 21 במותו, הותיר אחריו זוג הורים, ארבעה אחים, משפחה וחברים המומים וכואבים את פטירתו בטרם עת.הלבבות גוועים אליך

המחשבות כמהות לנפשך

הגוף צמא לחברתך

בליבנו תישאר לעד

לעולם לא נשכח את שאתה

מלאך

"המלאך שלי היה מלאך והיו לו כנפים והוא היה כאן לידי, עכשיו המלאך שלי למעלה הוא לא יושב לצידי"יהי זכרו ברוך!

בניית אתרים: