תפריט נגישות

טוראי שמעון (סנטיהו) יטמין ז"ל

שמעון יטמין
בן 19 בנפלו
בן אטקלט וזמנה
נולד באתיופיה
בל' בכסלו תשמ"ז, 1/11/1987
התגורר בנתניה
התגייס ב-יולי 2006
שרת בחטיבת הצנחנים
יחידה: בא"ח
נפל בעת שירותו
בט"ו בתשרי תשס"ז, 6/10/2006
מקום קבורה: נתניה
חלקה: 6, שורה: 4, קבר: 18.
הותיר: הורים וחמישה אחים

קורות חיים

שמעון (סנטיהו) בן אטקלט וזמנה. נולד ביום ל' בכסלו תשמ"ז (1.1.1987) באזור גונדר שבאתיופיה. אח למולו, ארז, אספה, גיא (טקלה) ושלומי (מלקו). שמעון עלה לארץ עם הוריו ועם שלושת אחיו הגדולים כשהיה בן חמש. תחילה התגוררה המשפחה באתר הקרוונים שבטירת הכרמל ולאחר שנה עברו לנתניה.

שמעון, שימי בפי כול, למד בנתניה, בבתי הספר היסודיים "שח"ל" ו"אביחיל". עם סיום לימודיו היסודיים המשיך לבית הספר התיכון "רמות חפר" שבקיבוץ מעברות שם התגורר בפנימייה. הוא היה אהוב על כולם ומוקף חברים - הן בפנימייה והן בשכונת מגוריו, הרבה לעזור והיה מנהיג טבעי אשר שימש דוגמה ומופת לאחרים.

שימי אהב מאוד לקרוא ונהנה במיוחד מסדרת ספרי "הארי פוטר" שקיבל במתנה לבר המצווה. אך יותר מכול נמשך שימי לפעילות ספורטיבית והרבה להתאמן ולפתח את שריריו.

שימי סיים את לימודיו בהצטיינות עם תעודת בגרות מלאה והחליט להתגייס ליחידה קרבית. בסוף חודש יולי 2006 התגייס לצה"ל ושירת בגדוד 890 של חטיבת "הצנחנים". במהלך הטירונות הצטיין בתחומים רבים.

שמעון נפל בעת שירותו ביום שישי, ערב חג סוכות, ט"ו בתשרי תשס"ז (6.10.2006). בן תשע-עשרה בנופלו. הוא הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי בנתניה. הותיר הורים וחמישה אחים.

מותו של שמעון, הילד האהוב של המשפחה, הכה בהלם את משפחתו וחבריו. "חבל שאת הנעשה לא ניתן להשיב", כתבו בני משפחתו, "כל מה שנשאר זה לעטוף אותך במילת אהבה, בזיכרונות הטובים ובחוויות המשמחות. אתה אמנם לא כאן יום-יום כגוף, אבל אתה חי בתוך המשפחה והחברים שלך. אנחנו יודעים שאתה תשמור עלינו מלמעלה. המשפחה והחברים שולחים אותך הלאה עם המון חיבוק ואהבה. תדע שאתה תמיד בלבנו. יהי זכרך ברוך, בננו, אחינו וחברנו לעד".

בניית אתרים: