סמל אביב טרוטנר ז''ל

אביב טרוטנר
בן 20 בנפלו
בן אינס ומייק (מיכאל)
נולד בנתניה
בכ"ד בשבט תשל"ג, 27/1/1973
שרת בחיל השריון
יחידה: חט' 7
נפל בעת מילוי תפקידו
בכ"ג בשבט תשנ"ג, 14/2/1993
מקום נפילה: גולן
באזור רמת הגולן
מקום קבורה: נתניה

קורות חיים

בן אינס ומיכאל. נולד ביום כ"ג בשבט תשל"ג (27.1.1973) בחדרה. למד בבית-הספר היסודי 'איתמר' בנתניה. אחרי-כן סיים את לימודיו בבית-הספר התיכון 'טשרניחובסקי' במגמה הריאלית.

אביב הצטיין בלימודיו ובמיוחד באנגלית, מתימטיקה ופיסיקה. הוא גילה עניין בתחומים רבים ומגוונים. היה חובב ספורט ועסק בשחייה ובריצה ושיחק כדורסל. הוא היטיב לצייר ונענה לבקשות חבריו וצייר על קירות חדריהם דמויות ויצירות מפוסטרים בני-זמננו. כן אהב לטייל עם חבריו ברחבי הארץ. אביב היה גבה-קומה ורזה. הוא היה שמח בחלקו, נעים-הליכות ואהוד על חבריו. כשסיים את לימודיו בבית-הספר התיכון התקבל ללימודי אוירונאוטיקה בטכניון במסגרת העתודה האקדמית, אך החליט לוותר על הלימודים כדי להתגייס לצה"ל ולשרת עם בני גילו.

הוא גויס לצה"ל בשלהי יולי 1991 והתקבל לקורס טיס בחיל-האוויר. לאחר ארבעה חודשים בקורס ויתר מרצונו על המשכו והוצב לחיל-השריון, לאחר שעבר מסלול כלוחם וסיים בהצלחה קורס מט"קים, הוצב ליחידה באזור רמת הגולן בתפקיד מפקד טנק מרכבה, חבריו ליחידה מספרים כי אביב עשה את המוטל עליו באהבה, ברצינות ובנאמנות והיה בעל יושר אישי רב. הוא דאג מאוד לחייליו. בחופשותיו, על אף עייפותו הרבה, תמיד הקדיש זמן לבני-משפחתו ובילה עימם ועם חבריו וחברתו, אנדראה.

ביום כ"ג בשבט תשנ"ג (14.2.1993), ערב יום הולדתו העשרים, נפל אביב בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי בנתניה.

השאיר אחריו הורים ואח - אורן.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "בתום הכשרתו כמפקד טנק, חזר אביב ז"ל לשירות בלבנון. במסגרת פלוגה מבצעית השתתף בפעילות הביטחון השוטף ובמשימות היחידה. אביב ז"ל אותר על ידי כמועמד לקורס קצינים".