סג"מ יונתן סנדי וינברגר ז''ל

יונתן וינברגר
בן 20 בנפלו
בן ג'והן פרל ואויגן
נולד בחדרה
בי' בסיון תשכ"ד, 21/5/1964
התגורר בנתניה
התגייס ב-אוגוסט 1982
שרת בחיל שלישות
יחידה: חט' 211, גד' 9
נפל בעת שירותו
בו' בכסלו תשמ"ה, 30/11/1984
מקום נפילה: מעלה אדומים
באזור ירושלים והסביבה
מקום קבורה: נתניה
חלקה: 4, שורה: 5, קבר: 8.
הותיר: הורים, אח ואחות

קורות חיים

בן גוהן-פרל ואויגן, נולד ביום י' בסיוון תשכ"ד (21.5.1964) בחדרה. משפחתו עברה לנתניה ושם למד יונתן בבית-הספר היסודי "יהונתן" ובבית-הספר התיכון "טשרניחובסקי". מצעירותו הצטיין יונתן בציור, בעיקר בציור קריקטורות. הוא השתתף בעיתון בית-הספר והיה אחד מעורכיו. יונתן פרסם רשימות הומוריסטיות וקריקטורות, אהב מוסיקה וידע לנגן. יחד עם חבריו בבית-הספר הוא הקים להקת רוק, שקנתה לעצמה שם בקרב תלמידי בתי-הספר בנתניה. הוא הצטיין בלימודיו ואחד מתחביביו הנוספים היה העיסוק במחשבים.

ביום 18.8.1982 התגייס יונתן לשרת בצה"ל והוצב לשרת בשלישות. באפריל 1983, הועלה לדרגת רב"ט ומפקדיו ציינו כי: "יונתן הוא מש"ק בעל יוזמה ופעילות רבה בנושאי שלישות. מנהל את המשרד בצורה טובה ביותר". ביולי 1984 סיים יונתן קורס קציני שלישות ועלה לדרגת סג"מ. גדודו הוצב בלבנון וארבעה חודשים הוא שירת בתעסוקה מבצעית, עד שיחידתו הועברה למחנה "נחשון" שליד ירושלים.

ביום ו' בכסלו תשמ"ה (30.11.1984), נפל יונתן בעת שירותו. מפקד יחידתו כתב עליו להוריו: "ארבעה חודשים שירת עמנו יונתן, בתקופה קשה של תעסוקה מבצעית בצפון. תמיד הוא היה נכון לעזור לחבריו מעל ומעבר לחובת תפקידו. יונתן היווה דוגמה למסירות, לאחריות ולדבקות בביצוע המשימה". יונתן הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בנתניה. הוא השאיר אחריו הורים, אח ואחות. משפחתו הוציאה לאור חוברת לזכרו.