דוד אנחוביץ ז''ל

דוד אנחוביץ
בן 79 במותו
בן מלכה ועקיבא
נולד בט"ו בטבת תרפ"ד, 23/12/1923
התגורר בנתניה
נהרג בפעולת איבה
בט"ו בניסן תשס"ב, 27/3/2002
מקום אירוע: נתניה - "פארק", סמוך לים
באזור מרכז הארץ והשפלה
מקום קבורה: נתניה - שיכון ותיקים
הותיר: אישה ובן

קורות חיים

דוד, בן מלכה ועקיבא, נולד בעיירה חורז'ל בפולין בט"ו בטבת תרפ"ד (23.12.1923), אח לישראל ולאסתר. למד בבית ספר יסודי בעיירת הולדתו והמשיך ללימודים בישיבה.

בהיותו נער פרצה מלחמת העולם השנייה, ודוד ברח מפולין לרוסיה. שנים אחדות לאחר סיום המלחמה, ב- 1948, הוא הצליח לעלות לארץ ישראל. דוד גויס מיד לצבא, ולחם במלחמת העצמאות כאיש חטיבת גבעתי.

בתום המלחמה שוחרר דוד מצה"ל. בשנת 1950 הוא נישא לפרידה. המשפחה התגוררה בנתניה, ונולד בנם עקיבא. דוד החל לעבוד במפעל התעשייה הצבאית, שם עבד עד פרישתו לגימלאות בשנת 1985.

דוד היה אדם נעים הליכות, שכיבד את כולם ועזר לכל נזקק. איש ספר היה, שלימד את עצמו אנגלית בעזרת מילון כדי שיוכל לקרוא ספרות אנגלית, ספרות שאותה מאוד אהב.

ביום רביעי בערב, ט"ו בניסן, פסח תשס"ב (27.03.2002), נכנס מחבל-מתאבד למלון "פארק" בנתניה, הסמוך לחוף הים, ופוצץ את חומר הנפץ שעל גופו. במקום היו באותו זמן כ- 250 אנשים, שהגיעו לחגוג במלון את הפסח והתכוננו לפתוח את ליל הסדר. 30 אנשים נרצחו בפיגוע, ולמעלה ממאה נפצעו.

דוד, שהגיע למלון עם רעייתו כדי לחגוג את ליל הסדר, נפצע אנושות בפיגוע. הוא הועבר לבית חולים, אך שם נפטר. רעייתו פרידה נפצעה קשה בפיצוץ, ורק בבית החולים נודע לה על מות בעלה.

בן 78 במותו. דוד הותיר אישה ובן. הובא למנוחות בבית העלמין בנתניה.