אליעזר קורמן ז''ל

אליעזר קורמן
בן 73 במותו
בן מנוחה וירחמיאל
נולד בכ' באב תרפ"ח, 6/8/1928
התגורר ברמת השרון
נהרג בפעולת איבה
בכ"ג באייר תשס"ב, 5/5/2002
מקום אירוע: נתניה - "פארק", סמוך לים
באזור מרכז הארץ והשפלה
מקום קבורה: רמת השרון
הותיר: בן, בת ונכדים

קורות חיים

אליעזר, בן ירחמיאל ומנוחה, נולד בפולין בכ' באב תרפ"ח (06.08.1928). הוא ברח עם הוריו לסיביר עם פרוץ מלחמת העולם השנייה, ובסיומה פתח בשורה של חיפושים נרחבים ברחבי אירופה אחר שבעת אחיו ואחיותיו, אך עקבותיהם אבדו בשואה והוא לא הצליח להתחקות אחר קורותיהם מעולם.

אליעזר עלה לישראל והשתתף במלחמת העצמאות, בין היתר בקרבות לטרון, שם איבד רבים מחבריו לנשק.

שנים אחדות לאחר מכן נישא ליהודית, אותה פגש בתום המלחמה, והשניים הקימו בית ברמת השרון, בקרבת בית הוריה של יהודית שהיו ממקימי הישוב. שם גם נולדו ילדיהם, ירחמיאל הבכור והבת מנוחה.

אליעזר עבד כל חייו כטייח בבניין. קרוביו תיארוהו בתור אדם חרוץ וחיובי תמיד, חם ומסביר פנים לכול. הוא עבד במרץ רב עד יומו האחרון, כשהמחשבות על פנסיה ממנו והלאה.

ביום רביעי בערב, ט"ו בניסן, ליל סדר פסח תשס"ב (27.03.2002), נכנס למלון "פארק" הסמוך לחוף הים בנתניה מחבל-מתאבד חגור בחגורת נפץ, ופוצץ את עצמו במרכז האולם, בו התיישבו זה עתה כ– 250 אורחים לקראת תחילת הסדר וקריאת ההגדה. למעלה ממאה וחמישים איש נפצעו, 22 בני אדם נרצחו במקום ושמונה מהפצועים מתו בימים הבאים.

בני הזוג קורמן, אשר נהגו לחגוג את ליל הסדר במלון זה בשנים האחרונות, חשבו לשנות ממנהגם השנה, אך הגיעו למלון לאחר הזמנה מיוחדת מההנהלה. יהודית נרצחה במקום. בעלה אליעזר נפצע קשה, ומת בכ"ג באייר תשס"ב (05.05.2002).

אליעזר היה בן 73 במותו. הותיר בן, בת וחמישה נכדים. הובא למנוחות בבית העלמין ברמת השרון, לצד רעייתו.