טוראי יעקב יענקל'ה רזי ז''ל

יעקב רזי
בן 31 בנפלו
בן ג'מילה וסלים
נולד בעירק
בו' בטבת תרצ"ו, 1/1/1936
התגורר בנתניה
התגייס ב-אוגוסט 1954
שרת בחיל השריון, חיל הנדסה
יחידה: גד' הג"א 923
נפל בקרב
בכ"ז באייר תשכ"ז, 6/6/1967
במלחמת ששת הימים
מקום נפילה: ג'נין
באזור יהודה ושומרון
מקום קבורה: נתניה
הותיר: אשה - שלומית ושני ילדים - יוסף וסימה

קורות חיים

יעקב רזי, בן ג'מילה וסלים, נולד בשנת תרצ"ו (1936) בעיר בצרה שבעירק. בחוץ לארץ למד בבית ספר יסודי ובשתי כיתות של בית ספר תיכון. לאחר מכן, בשנת 1951, עלתה המשפחה לארץ. עם בואו לארץ עבד ביהלומים. לצה"ל גויס באוגוסט 1954 והשתתף במערכת סיני. לאחר מכן היה יוצא לשירות מילואים בהיקראו.

היה מאד שקט מטבעו וטוב לב. מעולם לא הרע לאיש. מייד לאחר שחרורו מצה"ל נשא אשה והתחיל להקים משפחה מתוך תקווה להתקדם בעבודת ליטוש היהלומים. הוא אהב את משפחתו אהבה עזה, ולאחר חזרו הביתה ומנוחה קצרה מעמל היום, היה יוצא לטיול עם הילדים ברחובות נתניה, מקום מושבו.

ערב מלחמת ששת הימים נקרא שוב להתיצב לדגל והפעם אמר: "זו איננה מערכת סיני; מלחמה גדולה היא. אי אפשר לדעת אם אחזור ממנה" - והבעת פניו העידה שלבו ניבא לו שלא יחזור עוד. ואמנם כך היה, כי ביום השני לקרבות של מלחמת ששת הימים, הוא כ"ז באייר תשכ"ז (6.6.1967) נפל יעקב בקרב שנערך ליד ג'נין; הוא היה איש חיל ההנדסה. הזחל"ם של מפקד מחלקתו, אשר נע בחוד הפלוגה לחילוץ נפגעים, נפגע על ידי תותח של טנק האויב וכך מצא רזי את מותו. הניח אשה ושני ילדים. הובא לקבורה בבית הקברות הצבאי בנהריה, ולאחר מכן הועבר למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בנתניה.

ב"תהילת נצח לבני נתניה שנפלו על משמרתם" הוקדש לו עמוד ובו מובאים דברים עליו ופרטים מחייו.